FACEBOOK
 
 


 

     ORGANIZATORZY

 

 

 MECENAT

 

Dofinansowano ze środków Ministerstra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  

PATRONAT HONOROWY
 

 

   PARTNERZY

 

                  

       Grupa Smacznego      

              

 

  

SPONSOR 


 

PATRONI MEDIALNI

 

TVP KATOWICE

 

 

 

 

 

 

 

  Portal haloCieszyn.pl

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

 • "Czerwony pająk" - mroczny thriller na cieszyńskim rynku

  2017-08-16 10:12

   

   

  Przed nami reżyserski, fabularny debiut Marcina Koszałki. Trzymający w napięciu thriller - "Czerwony pająk".
  Karol jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. Zafascynowany złem, odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był dotąd świadomy, albo nie miał odwagi, jej nazwać....

  Warto zwrócić uwagę na doskonałe kreacje aktorskie młodego Filipa Pławiaka jako Karola oraz Jacka Woronowicza w roli weterynarza Lucjana Staniaka. 

  18.08, godz. 21:30, rynek - cykl - Dobre, bo polskie" - "Czerwony pająk".

   

 • Makemake gra do filmu "Gabinet Doktora Caligari"

  2017-08-09 16:05

   

   

  Sobota podczas VI weekendu Wakacyjnych Kadrów i Dźwięków należeć będzie do kolektywu Makemake, który zapewni nam muzyczne emocje podczas projekcji filmu niemego "Gabinet Doktora Caligari".
  Serdecznie zapraszamy.
  Sobota - 12.08, godzina 21:30, rynek. (więcej).

 • "Carte Blanche" - niezwykły film już w piątek w Cieszynie

  2017-08-09 15:56

   

   

  VI weekend Wakacyjnych Kadrów i Dźwięków (11-12.08) rozpoczniemy niezwykłym filmem w reżyserii Jacka Lusińskiego z niezapomnianą rolą Andrzeja Chyry - "Carte Blanche". (więcej)

   

 • Piąty weekend filmowy przed nami

  2017-08-04 15:00

   

  Jesteśmy w połowie naszych wieczorów muzyczno-filmowych podczas Festiwalu Wakacyjne Kadry i Dźwięki.
  Dziś (04.08) wyświetlimy dla Was anonsowane już "Moje córki krowy". Jutro (05.08) natomiast kolejna muzyczna uczta, tym razem do klasycznego filmu Bustera Keaton'a - "Generał" zagrają dla nas Zbigniew Chojnacki i Łukasz Czekała czyli duet BACKSPACE.  Zobaczcie, co potrafią!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • "Moje córki krowy" plenerowo w Cieszynie

  2017-08-02 16:00

   

   

  Przed nami projekcja filmu docenionego z pewnością przez publiczność, która przyznała mu m.in. nagrodę Orła (Polskie Nagrody Filmowe) czy nagrodę podczas NETIA Off Camera. Filmowi przyznano również Nagrodę specjalną Dziennikarzy podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Kinga Dębska, reżyserka i autorka scenariusza powiedziała, że jej celem było stworzenie takiego filmu, który spowoduje, że widzowie na zmianę będą się śmiali i płakali. I to się jej udało. "Moje córki krowy" to poruszający obraz skomplikowanych relacji rodzinnych ukazanych poprzez pryzmat choroby najbliższego członka rodziny z wyrazistymi rolami kobiecymi Agaty Kuleszy i Gabrieli Muskały.
  Zapraszamy w piątek 4 sierpnia na godzinę 21:30 na cieszyński rynek. (więcej)

   

   

 • Brain Connect na Wakacyjnych Kadrach i Dźwiękach

  2017-07-31 22:00

   

   

   

  Takimi oto pięknymi dźwiękami raczył nas Brain Connect podczas ubiegłego weekendu filmowego w Cieszynie! Wielkie dzięki! My już przygotowujemy się na kolejne filmowe i muzyczne emocje.

 • Czwarty weekend filmowy

  2017-07-27 16:00

   

   Piątkowy wieczów (28.07) upłynie nam w towarzystwie wielokrotnie nagradzanego dzieła Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało" w znakomitej obsadzie aktorskiej m.in. Janusza Gajosa, Mai Ostaszewskiej i Justyny Suwały.
  W sobotę (29.07), zaprezentujemy Wam szczytowe osiągnięcie filmów science-fiction epoki kina niemego - "Zaginiony Świat" , któremu towarzyszyć będzie muzyka zespołu BRAIN CONNECT. (więcej)

  Poniżej próbka umiejętności zespołu.

 • BODY/CIAŁO w piątek na rynku

  2017-07-25 23:00

   

  Film "BODY/CIAŁO" to jeden z najbardziej docenionych obrazów w polskiej kinematografii ostatnich lat. Jego reżyserka, Małgorzata Szumowska otrzymała na Festiwalu w Berlinie (2015)  za swoje dzieło nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia, za najlepsza reżyserię. Reżyserka uhonrowana została również w tej samej kategorii Europejską Nagrodą Filmową. Obraz uzyskał wiele nagród Polskiej Akademii Filmowej - Orłów oraz triumfował na Festiwalu w Gdyni, gdzie zdobył sześć nagród.
  Gorąco zapraszamy w piątek 28 lipca o 21:30 na cieszyński rynek!


 • Przed nami trzeci weekend filmowy

  2017-07-20 16:00

   

  Jak wspomnieliśmy piątkowy wieczów (21.07) z pewnością przyniesie nam wiele emocji za sprawą filmu "Na granicy".Nie mniej ciekawie zapowiada się jendak sobota (22.07), a wszystko to za sprawą zespołu PASIMITO i klasyka rosyjskiej kinematografii, filmu Pancernik Potiomkin. (więcej...) • "NA GRANICY" na cieszyńskim rynku

  2017-07-17 23:59

   

   

  Przed nami projekcja filmu "Na granicy" , młodego polskiego reżysera Wojciecha Kasperskiego.
  Piątkowy (21.07)  wieczór spędzony na naszym Festiwalu to kolejny już raz gwarancja trzymającego w napięciu filmu z plejadą gwiazd w jego obsadzie. (więcej)

   

   

 • Drugi weekend filmowy

  2017-07-13 17:02

   

   

  Przed nami kolejne dwa dni filmowych emocji. 14 lipca (pt.) mocne kino z Maciejem Stuhrem w roli głównej, który zaprezentuje się nam w polsko-czesko-słowackim filmie "Czerwony Kapitan". 15 lipca (sob.) natomiast należeć będzie do Charliego Chaplina i zespołu Nigdy Nie Byliśmy na Księżycu znanego również jako THE CHAPLINS, który zagra do cudownego filmu ery kina niemego zatytułowanego "Brzdąc". Chaplin, który napisał scenariusz i wyreżyserował film, zagrał w nim również główną rolę tworząc niezapomniany duet z małym Jackie Cooganem.
  Startujemy o 21:30!!!
  ZAPRASZAMY!!!

  https://www.thechaplinsband.com/

   

 • CZERWONY KAPITAN

  2017-07-11 16:00

   

             Cieszymy się niezmiernie, że nasze seanse przyciągają Was na cieszyński rynek i do COK. To oznacza, że nowa konwencja zaczyna sie sprawdzać. Przedstawiamy Wam bohatera kolejnego piątkowego (14.07, g. 21.30) kina planerowego z bardzo dobrą rolą Macieja Stuhra. Będzie to polsko-czesko-słowacka koprodukcja -  "Czerwony Kapitan". • Cuefx gra do filmu Fantomas

  2017-07-06 23:59

   

   

  Po udanej inauguracji, podczas której Akurat zagrałdo filmU Sherlock Jr., kontynuujemy plenerowe projekcje.Jak wspomnieliśmy w poprzedniej wiadomości 7 lipca wyświetlimy dla Was Zjednoczone Stany Miłości.
  Sobota (08.07) należeć będzie natomiast do Jacka Latonia, artysty występującego pod pseudonimem Cuefx, który zagra do klasycznego francuskiego filmu z 1913 roku - "Fantomas".
  Startujemy o 21:30.
  PRZYPOMINAMY, ŻE W PRZYPADKU ZŁEJ POGODY SEANSE ODBĘDĄ SIĘ W SALI WIDOWISKOWEJ CIESZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY "DOM NARODOWY".

Strony: 1 2 Następna »