FACEBOOK
 
 


 

     ORGANIZATORZY

 

 

 MECENAT

 

Dofinansowano ze środków Ministerstra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  

PATRONAT HONOROWY
 

 

   PARTNERZY

 

                  

       Grupa Smacznego      

              

 

  

SPONSOR 


 

PATRONI MEDIALNI

 

TVP KATOWICE

 

 

 

 

 

 

 

  Portal haloCieszyn.pl

 

 

 

 

 

STN (Sebastian Pypłacz) gra do filmu "Golem"

 

 

Sobota (26.08) należeć będzie do artysty ukrywającego się pod pseudonimem STN, który zagra do niemieckiego filmu niemego "Golem" (1920).
STN - za tymi trzema literami stoi Sebastian Pypłacz, katowicki muzyk, który swoją główną inspiracje czerpie z życia w mieście. Muzyką zajmuje się od 2009 roku, przez lata tworzył pod różnymi szyldami (Meet The Ambient, Pan Stian, Fantazman i inne), ale od 2017 roku występuje pod marką STN. Ten skrót to klucz do zrozumienia najnowszego oblicza Pypłacza, którego głównymi punktami ma być improwizacja, ulotność i wykorzystywanie mobilnych technologii do generowania dźwięków. W ramach projektu nie będą ukazywały się tradycyjne albumy muzyczne, a dostępne będą jedynie pojedyncze fragmenty muzyczne, instalacje dźwiękowe, transmisje na żywo oraz sporadyczne koncerty. Dotychczas Pypłacz koncertował m.in. podczas Sziget Festival 2012 na Węgrzech, Bunte Republik Neustad w Niemczech oraz na scenach wielu klubów i festiwali w Polsce. Na swoim koncie ma kilkanaście wydawnictw muzycznych oraz wiele projektów na granicy różnych dziedzin sztuki. Przez lata realizował muzykę do literackich odczytów - w tym polu współpracował między innymi z Cezarym K. Kęderem, Markiem K.E. Baczewskim, Joanną Lech, Grzegorzem Tomickim, Grzegorzem Wróblewskim czy Bogdanem Prejsem. Grywał do filmów niemych oraz realizował muzykę na zlecenia.

 

"GOLEM" - W średniowiecznym getcie praskim, Żydzi zostają wygnani z polecenia cesarza. Rabin Liwa, aby temu zapobiec przywołuje do życia Golema. Władca w obawie przed ożywioną glinianą figurą cofa rozkaz. Potwór jednak, pod wpływem nowego układu gwiazd występuje przeciwko cesarzowi i swojemu stworzycielowi.